Adam Vaňo: Lákalo mě hrát vyšší soutěž.

K dalšímu rozhovoru jsem si tentokrát pozval „velmi upovídaného“ Adama Vaňa, který kroutí letos ve Vřesině svou již pátou sezónu.

Věk: 16

Výška: 194 cm

Oslovení: Adam (nově i Adama Traoré)

Oblíbený klub: Real Madrid, Baník Ostrava

Fotbalový vzor: Cristiano Ronaldo, Patrizio Stronati

Oblíbené jídlo: svíčková na smetaně

Momentálně: nezadaný

Raději: brunety

Adame, v našem týmu nejčastěji nastupuješ na postu defenzivního středového záložníka či na stoperu. Kde se na hřišti cítíš lépe a proč?

Lépe se cítím na postu středního záložníka, protože mám rád, když podpořím útok dobrou rozehrávkou či střelou, ale zvládnu to odehrát i na stoperu.

Do Vřesiny jsi přišel z nedalekého Pustkovce. Byla to pro tebe velká změna? Případně v čem?

Byla to pro mě změna hlavně v oblasti tréninkových možností a přístupu klubu k nám hráčům. Samozřejmě mě lákalo hrát i vyšší soutěž, kterou jsem si vyzkoušel už jako mladší žák v MFK Vítkovice.

Vzpomeneš si v rámci celého tvého působení ve Vřesině na zápas, který se ti z tvého pohledu nejvíce vydařil? Popiš nám ho.

Nejvíce se mi asi vydařil zápas proti Kozlovicím za starší žáky, do kterého jsem nastoupil od 2. poločasu a měl jsem za  úkol od trenéra bránit jejich nejlepšího střelce a to si myslím, že se mi dost povedlo a nakonec jsme tento důležitý zápas vyhráli a ovládli celou soutěž.

V čem by ses chtěl momentálně nejvíc fotbalově zlepšit?

Určitě bych chtěl zlepšit rychlost a fyzickou sílu v soubojích.

Na hřišti i v kabině toho s přehledem namluvíš nejméně. Jak je tedy možné, že se nejvíc bavíš s nejukecanějším chlapem v kabině – Marianem Dunajem? 😃

😂😂😂 Ano, to je pravda, že nejsem moc ukecaný, a právě proto jsem si vybral toho nejukecanějšího kámoše z týmu, ať se to vyrovná 😂. Rád si s ním zahraju FIFU, nebo zajdeme na kebab.🙂

Dokáže ledově klidného Adama Vaňa vůbec něco naštvat či alespoň rozhodit? 😃

Je pravda, že jsem spíš kliďas, ale dokáže mě naštvat prohraný zápas nebo můj špatný výkon. Také mě dokáží vytočit pomluvy či různé narážky.

… uzavřel Adam s tradiční nečitelnou tváří pokerového hráče.