Představení hráčů mladšího dorostu – Tomáš Mališ

Protože si covidová pauza dělá s letošní fotbalovou sezónou opět co chce, rozhodli jsme se trochu vyzpovídat jednotlivé hráče kádru mladšího dorostu. Pořadí jsme nakonec zvolili na základě čísla, které kluci nosí na dresech, logicky tak začínáme u našeho brankáře Tomáše Mališe. (číslo na civilním tričku u Toma neodpovídá číslu dresu – pozn. redaktora :D)

Věk: 15

Znamení: štír

Oslovení: Tom

Oblíbený klub: Bayern Mnichov, PSG

Fotbalový vzor: můj otec

Oblíbené jídlo: Steak z pravé hovězí svíčkové, steakové brambory a pepřová omáčka.

Momentálně: nezadaný

Raději: brunetky

 

Tome, předpokládám, že tě k fotbalu přivedl tatínek, který také hrával, je to tak?

Ano, k fotbalu mě přivedl taťka.

Co tě vedlo k tomu stát se právě brankářem?

Můj taťka byl také brankář a já se chtěl vydat stejnou cestou jako on a dokázat, že to máme v rodině a že na mě může být pyšný nejen jako otec na syna, ale také jako brankářský trenér na svého svěřence.

FC Vřesina je pro tebe staronový klub. začínal si tady jako malý kluk v přípravce a vrátil se až před touto sezónou do dorostu. Změnil se v něčem tvůj klub za dobu, kdy si působil v sousedním Krásném Poli?

Když jsem byl menší, ještě jsem to tolik nevnímal, ale co se změnilo je určitě přístup trenérů, také hrajeme na vyšší úrovni a proti těžkým soupeřům. Každé utkání je vypjaté a je jen na nás, jak se s tím vyrovnáme. Kluci jsou také jiní, jelikož mí spoluhráči z přípravky jsou většinou už ve starším dorostu. Jsem rád, že jsem hned zapadnul do kolektivu a kluci mě berou takového, jaký jsem.

S kým si nejvíc rozumíš na hřišti a v kabině?

To úplně nejde říct, protože jsme jeden tým, v kabině by to byli Patrik Lamplota a Ondra Rašner, ale všichni kluci jsou fajn a jsem moc rád, že máme takovou partu.

Co vidíš jako svoje přednosti a v čem by ses naopak chtěl nejvíc zlepšit?

Jako svou přednost vidím hru nohou, i když také tam mám své nedostatky, na kterých pilně pracujeme. Rád bych se zlepšil v chytání vysokých centrovaných míčů.

Věnuješ se ve svém volném čase ještě dalším sportovním aktivitám?

Ve svém volném čase se věnuji také hasičům. Pokud nejsem doma nebo na hřišti, tak trávím čas v naší krásnopolské hasičárně, kde se s klukama učíme, jak se chovat při zásahu či zdravotní pomoci v různých těžkých situacích jako jsou bezvědomí, bezdeší, poranění po pádu z výšky apod.